Aktuálně z masérny
Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.
Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.
Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.
Vážení klienti, dovolujeme si Vám nabídnout příjemnou proceduru pro podporu Vaší léčby a regenerace!♥. Poznejte s námi jedinečnou sílu přírody – rašelinové zábaly! Klasická lázeňská kůra, která využívá blahodárné síly přírody. Dochází během ní k uvolňování přírodních humidních látek do organismu a intenzivnímu prohřátí v oblasti aplikace zábalu. Rašelina má také vysoký obsah přírodních stopových prvků a množství minerálů. U nás používáme rašelinové zábaly od firmy EUREKO.
Jedním z hlavních efektů rašeliny je její tepelný efekt, kdy teplo, získané jejím ohřátím se šíří zářením, převodem a vedením. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody je tepelná setrvačnost rašeliny 5,15 krát delší, což podporuje výrazný hluboce působící tepelný efekt peloidu s lokální hyperemií organismu jako komplexní reflexní reakce. Speciální úpravou rašeliny podle této normy se podařilo tepelnou setrvačnost dále prodloužit o 20% při současném zlepšení manipulace s výrobkem.
Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidy.
Akutní záněty močových cest, těhotenství (s aplikací podél páteře), dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy, horečnaté stavy, těžší zánětlivá a jiná akutní onemocnění kůže, přecitlivělost na teplo, otevřená poranění kůže, krvácení, otoky, alergie na humné kyseliny.
Rašelinové zábaly se doporučují aplikovat i několikrát týdně. K léčebné proceduře se používají znovu použitelné nosiče tepla, ty se před aplikací ohřejí ve vodní lázni 56°C – 63°C teplé ve speciálních ohřevech. Při pokojové teplotě se jednorázové rašelinové obklady přiloží na nosič tepla nepropustnou stranou. Ten na začátku postupně prohřívá a dále udržuje požadovanou teplotu obkladu. Během 3 minut stoupá pozvolna teplota obkladu a zabraňuje tepelnému šoku. Klient si postupně zvyká na léčebnou teplotu, která dosáhne 40°C na povrchu těla pacienta. Tuto teplotu si zábal s minimálním poklesem udrží po dobu celé procedury. Vlies je propustná fólie a nebrání přímému kontaktu peloidu s tělem. Pot pacienta se absorbuje do jednorázového rašelinového obkladu. Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 20-30 minut. Po ukončení procedury stačí klienta otřít. Rašelinový zábal je plně hygienický, jelikož se používá jednorázově.
Rašelina je tvořena skupinou látek, které jsou přirozeným produktem zemitého prostředí a vznikají biologickou transformací organických materiálů prostřednictvím biologických procesů po dobu přibližně 40 000 let. Blahodárné byliny, trávy, kvetoucí rostliny se postupem času transformovaly na botanickou hmotu. Unikátní molekulární struktura rašelinových hmot, obsahující celou řadu bioaktivních látek od kyselin po zinek, je efektivně schopná uchovávat jak teplo, tak chlad. Rašelina je pravděpodobně nejrozšířenější organickou hmotou s obsahem uhlovodíků v zemním a vodním prostředí. Rašelina je tmavé barvy, převážně aromatická, acidická (kyselá), hydrofilní, s molekulárně flexibilními polyelektrolyty. Huminové látky obsahují 70 – 80% organické hmoty v anorganický solích. Vznikají chemickou a biologickou degradací rostlinných zbytků a aktivitou mikroorganizmů. Zatímco bahno se skládá převážně z neorganických sedimentů, většina rašelin je tvořena přibližně 50% organickou hmotou. Rašelina je dnes už uznávaná po celém světě, a to především pro svoje výjimečné regenerativní vlastnosti a potencionálně hojivé účinky.
Cílem procedury je především posílit imunitní systém, stimulovat cirkulaci včetně lymfatického a krevního oběhu, zrychlit buněčnou aktivitu, rozšířit tkáň a cévy a přirozenou cestou aktivovat samoléčebný potenciál organismu. Součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu (huminové kyseliny), které se při přímé aplikaci stávají součástí komplexního působení peloidů. Je všeobecně známo, že účinek tepla rozšiřuje cévy v kůži a tím podporuje cirkulaci. Toto použití tepla na kůži vyvolává reflexními drahami účinky v hlubších částech organismu a vyvolává tak relaxaci svalu, zvýšení krevního zásobování vzhledem k dilataci cév a stimulaci metabolické aktivity. Relaxace svalové tkáně vede k úlevě od bolesti v důsledku ztuhlosti a spazmů ve svalech.