Aktuálně z masérny
Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.
Podívejte se na aktuální informace a prodkukty. Věříme, že Vás naše nabídka zaujme.
Kokosovo čokoládová, Natural spa wax, Čokoládové masáže, o Medová masáž, a další.
V masérně používáme (na základě mnohaletých zkušeností) oleje, balzámy, éterické oleje aj. od firmy
1. Aromaterapeutická (Karel Hádek) a protože máme s jejími produkty dobré zkušenosti, rozhodli jsme se jejich výroby prodávat. Z kompletního sortimentu si vybere každý. Firma vyrábí ucelené řady koupelových a sprchovacích olejů, hydrofilní oleje na omývání obličeje, preparáty na ošetření vlasů a pokožky hlavy, preparáty na ošetření zubů a ústní dutiny, oční krémy, nosní oleje, preparáty na ošetření nohou a rukou, regenerační obličejové oleje, bylinné obličejové krémy a masky, bylinné opalovací oleje, bylinné masážní preparáty, pleťové vody a tonika, celulitidový program Anticella, speciální preparáty, potravinové doplňky, parfémy, rostlinné oleje, rostlinné olejové maceráty, vitamíny pro kosmetické použití, éterické oleje, základní směsi éterických olejů, vánoční směsi éterických olejů, speciální směsi éterických olejů, éterické oleje série sauna. Za vyzdvižení stojí preparáty pro intimní hygienu a speciální dětská série, které nemají u nás obdobu.
Mnoho užitečných rad, elektronickou verzi vydávaného čtvrtletníku a mnoho dalšího naleznete na webu této firmy: http://www.karelhadek.eu/
Pokud budete chtít cokoliv objednat (samozřejmě s klientskou slevou od masérny), doporučujeme pročíst katalog či probrouzdat e-shop firmy eshop.karelhadek.eu, preparáty si poznačit a vepsat je do tohoto formuláře. Vaši objednávku Vám potvrdíme a po doručení k nám si můžete preparáty osobně vyzvednout v masérně. Budeme se těšit na Vaše objednávky ♥.
Aromaterapie ovšem nabízí mnohem a mnohem víc. Udělejte si chvilku a čtěte dál.
Aromaterapie je jedním z nejstarších způsobů využití přírodních sil za účelem léčení a první záznamy o jejím používání nacházíme již v dobách faraónů (natírání vonnými oleji, použití pleťových masek…). Současný název Aromaterapie se datuje od roku 1937 a v posledních desetiletích její obliba prudce stoupá. Aromaterapie je velmi příjemná terapie kombinující účinky přírodních látek s dotykovou terapií. Účinnost používaných látek je v mnoha případech velmi vážným soupeřem klasických léčebných postupů.
V zásadě rozeznáváme tyto druhy aromaterapeutických aplikací:
Jedná se o kombinaci aromatických substancí s dotykovou terapií – masáží. Pomáhá při fyzických i psychických poruchách, věnuje velkou pozornost stravovacím návykům a fyzické kondici.
Éterické oleje a jiné přípravky jsou přijímány ústy. Dříve tato metoda sloužila především při léčbě infekčních onemocnění, dnes je její použití mnohem širší.
Jde o většinou dlouhodobé užívání předem připravených preparátů za účelem uvolnění, úpravy váhy nebo odstranění kožních problémů.
Přesná kategorizace však není možná, jednotlivé obory se prolínají. Aromaterapie bývá často označována pro mnoho společných léčebných postupů jako odvětví bylinné medicíny či kosmetické terapie, ovšem ve spojení s masáží představuje unikátní metodu léčby.
Masáž nepředstavuje pouze způsob aplikace léčebného prostředku do organismu pokožkou, zároveň stimuluje krevní oběh a imunitní systém, zmírňuje svalové napětí a ulevuje bolesti kloubů a svalstva. Naše kultura vyloučila doteky ze společenského života a pro mnoho lidí je fyzický kontakt přijatelný pouze při pozdravu nebo sexuálních aktivitách. Toto ochuzení nahrazujeme různě, u kadeřníka, převlékáním se, tancem, dotekem vlastní tváře. Masáž je jednou z příjemných a prospěšných cest, jak nedostatek doteků nahradit. Mnoho lékařů ji doporučuje rodičům při péči o vlastní potomky, pomáhá totiž udržovat oboustranné citové vazby v rodině.
Přesuňme se teď spíše do oblasti aromaterapeutické kosmetiky pana Hádka, která nabízí mnoho hotových preparátů. Toxické látky v našem životním prostředí, dlouhodobý stres a nevhodné stravovací návyky – to jsou novodobé negativní atributy našeho života, které útočí na naši pokožku. Poškození pokožky nezřídka i trvalého charakteru a různé alergie způsobené účinky chemických přípravků, nutí uživatele hledat alternativní řešení péče o pleť, a to v kosmetice jak dekorativní, tak i regenerační.
Vzhledem k tomu, že v Čechách neexistuje právní norma, která by pojem přírodní kosmetiky upřesňovala, dostáváme se do situace, kdy slovo přírodní je zneužíváno k označování výrobků, které nemají s přírodou nic, nebo jen pramálo společného. Kosmetika se volně v přírodě nenachází – je výsledkem lidského snažení. Pojem přírodní kosmetika se však tak hluboce vžil do podvědomí, že je potřeba jej vhodně právně specifikovat a chránit. Je naprosto neúnosné, aby například výrobce šampónu do svých produktů přidal několik kapek rostlinného extraktu (kopřiva, chmel…) a takový výrobek označil jako přírodní. Šampón vzhledem k obsahu tensidů (a ty dělají šampón šampónem) a doprovodných technologických jedů nelze ani při nejlepší vůli označit přívlastkem přírodní. Krémy, pleťová mléka a další kosmetické přípravky vyrobené z levných minerálních olejů s bezvýznamným přídavkem několika procent rostlinného oleje, navíc chemicky preparovaného proti žluknutí, také nelze označit jako přírodní kosmetiku. Vždyť každá hospodyňka ví, že rostlinné oleje, které v kuchyni používá, po několika měsících žluknou! Přírodní zákony nerozeznávají rozdíl mezi hospodyní a výrobcem kosmetiky – platí pro každého bez výjimek. Jak tedy vysvětlit, že se na českém trhu nachází přírodní severská kosmetika se záruční dobou TŘICET měsíců?!
Velká většina nabízené rádoby přírodní kosmetiky nerespektuje přirozenou emulgaci pokožky. Chemické emulgátory použité v těchto výrobcích poškozují celistvost ochranného tukového pláště pokožky a ta je pak vystavena vysychání, předčasnému stárnutí a nezřídka i onemocnění, neboť těmito nefyziologickými přípravky je narušována symbiotická mikroflóra jako důležitá součást obranyschopnosti celého organismu. Za přírodní kosmetiku lze označit jen preparáty, které respektují přirozené fyziologické vlastnosti pokožky, optimalizují její funkce a podporují obranyschopnost organismu. Suroviny používané k výrobě přírodní kosmetiky musí být výhradně přírodního charakteru, těžené v ekologicky čistém prostředí, bez příměsí herbicidů, pesticidů, těžkých kovů aj.. Technologie jejich zpracování musí zajistit co nejvyšší kvalitu výrobků při zachování výrobních postupů respektujících zdravotní nezávadnost. Stabilizátory a konzervační přísady nemají v přírodní kosmetice co hledat, nepotřebují je totiž spotřebitelé, ale výrobce. Trvanlivost výrobku přece nemůže být prosazena na úkor jeho kvality. Proto se jeví nejvhodnějším způsobem výroby valné části preparátů výroba na objednávku a následná zásilková služba od výrobce přímo k odborným prodejcům – masérům, kosmetičkám, lékařům, nebo konečným spotřebitelům. Na zákaznících potom spočívá ochrana výrobku jeho odborným skladováním a starost o dostatečnou informovanost jak s preparátem vlastně naložit.